responsive jquery slider joomla

Žehnání hřbitovní kaple

Zveřejněno: středa 8. říjen 2008

   V sobotu 27. září 2008 se na obecním hřbitově v Kosicích sešlo několik desítek lidí u velmi zajímavé a nevšední události - žehnání hřbitovní kaple.

.

   Celý akt začal v 15 hodin a proběhl za přítomnosti většiny obecního zastupitelstva v čele se starostou panem Ing. Milanem Ornstem. Ten si vzal úvodní slovo a přivítal všechny přítomné, na této pro obec tak slavnostní události. Především přivítal delegáta z biskupství Královéhradeckého, pana kanovníka ICLic.Miloslava Šiffela a duchovního správce  - administrátora pana Mgr.Viliama Vágnera z Chlumce nad Cidlinou.

 

Image

 

  Starosta ve své krátké řeči seznámil přítomné s historií hřbitova, ale i se současností. Připomněl nedávnou rekonstrukci, jak objektu kaple, na které se podílela  firma Jerie a syn z Klamoše, tak jejího okolí, o které se postaral pan Tomáš Choceňský z Nepolis. Pan kanovník ICLic.Miloslav Šiffel poté provedl vlastní akt žehnání hřbitovní kaple. Následně byla kaple zpřístupněna všem přihlížejícím. Na tvářích přítomných byl mnohdy vidět úžas nad zdařilou rekonstrukcí budovy i uvnitř u rekonstruovaného oltáře, o jehož opravu se zasloužil pan Libor Dašek.

 

Image 

 

  K důstojnému průběhu akce přispěla i dechová kapela Podkověnka pod vedením pana Jaroslava Hartmana.

  Nevšední zážitek podtrhlo velmi pěkné počasí v podobě příjemných paprsků podzimního slunce.

  Po tomto slavnostním aktu byli všichni pozváni na krátké posezení do obecní hospody “Pod lipami“ s malým občerstvením a s posezením s dechovou hudbou.

 

 Další fotografie naleznete ve fotogalerii, nebo kliknutím na tento text.

 

Celý proslov starosty obce Ing. Milana Ornsta můžete stahovat kliknutím na tento text.