responsive jquery slider joomla

Vrzáňovy Kosice

Zveřejněno: úterý 23. září 2008
V sobotu 16. srpna 2008 proběhl první ročník festivalu dechových hudeb “Vrzáňovy Kosice“. Pro letošní rok byla zajištěna jen jedna kapela, pro jednodušší průběh i organizaci. O tu se především zasadil pan Jaroslav Hartman-kapelník hudby Podkověnka, technicky akci zajistil obecní úřad.
.

Původní záměr místa konání v areálu na návsi musel být vzhledm k nepřízni počasí změněn a akce se konala v sále Obecního úřadu Kosice.

Image 


Odpoledne se neslo v duchu vzpomínek na rodáka z Kosic pana Karla Vrzáně, proslulého svou láskou k dechové muzice. Pan Jaroslav Hartman s lehkostí a přirozeným projevem jemu vlastním vyprávěl mezi jednotlivými skladbami o životě, příhodách ze zájezdů i o učitelské činnosti pana Vrzáně.

Image 


Z hudebního repertoáru jsme si připoměli jak nejznámější české písničky, tak i méně známé skladby, které měly vztah k našemu regionu. Mezi posluchači pochopitelně nechyběli jeho synové i s rodinami a dokonce přijeli příbuzní z rodiště jeho manželky z Plzeňského kraje. Po příjemně prožitém odpoledni nezbývá, než se těšit na příští rok, kdy by se měl konat další ročník.

Všechny fotografie z akce najdete ve fotogalerii, nebo klikněte zde.