responsive jquery slider joomla

Při mariáši neznají karbaníci bratra

Zveřejněno: pondělí 10. březen 2008
Kosice - Adrenalin a trochu už i droga. Tím je mariáš pro Josefa Škvrnu z Kosic, který s touto karetní hrou začínal už jako mladý kluk, když se ji tajně učil hrát s kamarády. Teď se pro něj mariáš stal nepostradatelným kořením života, a i když jeho tradice stále více upadá, zahraje si ho alespoň jednou do roka na mariášovém turnaji v Kosicích.
.

„Moji rodiče mariáš nehráli. Dokonce ani táta. Tak jsem se to naučil ve svých dvaceti letech od kamaráda, jehož rodiče hrávali v hospůdce,“ upřesnil Josef Škvrna, jenž byl loňským vítězem místního mariášového přeboru. „Stal jsem se tak prvním rodákem, který tento turnaj vyhrál po 25 letech,“ uvedl s úsměvem. Uplynulou sobotu se své vítězství pokusil obhájit na 26. ročníku přeboru v mariáši.
„Bude to velmi těžké. Ve čtyřech je mariáš více o štěstí než o přemýšlení. Ale třeba ho budu mít dostatek,“ zhodnotil v úvodu své šance. Jeho sen se však nesplnil. Ze 72 karbaníků, mezi nimiž byly po dlouhé době i čtyři ženy, vyhrál Zdeněk Pavlíček z Obědovic. „Při hře neznají karbaníci bratra. Kamarádství jde stranou a hlásí se každá nesrovnalost. To víte, je to hra. Občas se udělí drobná pokuta a jde se dál,“ poznamenal hlavní rozhodčí Vladimír Matoušek. Vzápětí dodal, že všechno se pak srovná u závěrečných panáčků.

Zde naleznete článek přímo na www.denik.cz