responsive jquery slider joomla

V Mlékosrbech začala letošní plážová sezona

Zveřejněno: neděle 6. leden 2008

Mlékosrby - Přestože v Česku nyní vládne pevnou rukou paní Zima, na koupališti v Mlékosrbech na Královéhradecku to dnes odpoledne úplně naplatilo. Několik desítek lidí tam slavnostně zahájilo letošní plážovou koupací sezonu pro region Bydžovska a Chlumecka. Ač bylo koupaliště zcela zamrzlé, do vysekané díry v ledu se ponořili tři odvážlivci.

.

Nouze nebyla ani o dramatické momenty. Když se lidé nahrnuli k díře v ledu, aby se podívali na koupající, začal led zlověstně praskat. V mžiku nastal hromadný úprk všech ke břehu. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Na pláži nechyběla lehátka, slunečníky, nanuky ani opalovací krémy s co nejvyšším ochranným faktorem. Příchozí si mohli zahrát plážový volejbal.

Image 

Letošní novinkou tradiční akce byla ukázka rekreace u Mrtvého moře. "Mrtvé moře má podobný charakter jako dnes naše koupaliště. V Mrtvém moři je člověk při koupání nadnášen podobně jako zde na ledu. Rozdíl je pouze v tom, že my máme jen trochu vlhká záda a nejsme slaní," řekl ČTK organizátor akce a mlékosrbský hostinský Mirek Tupec.

Akci, která je údajně prvním otevřením venkovní pláže ve střední Evropě v letošním roce, Tupec pořádal již poosmé. Původně se konala ve Skřivanech u Nového Bydžova, kde Tupec dříve vedl hospodu. Loni bylo počasí mimořádně teplé a do vody se odvážilo téměř deset lidí. Po hladině nezamrzlého koupaliště se tehdy plavila i loďka s kostýmovaným lovcem.