responsive jquery slider joomla

30 let dechové hudby Podkověnka

Zveřejněno: středa 24. říjen 2007

V sobotu  25.srpna 2007 u příležitosti 30 let od založení vystoupila dechová hudba Podkověnka v krásném přírodním areálu na návsi v Kosicích. Koncertem provázel kapelník pan Jaroslav Hartman.

.

 Image

Ten přítomné obecenstvo, které se dostavilo v hojném počtu, postupně seznamoval s historií souboru od nejstarších dob až do současnosti. Mluvené slovo doplňovaly ty nejznámější skladby z repertoáru kapely.

Image 

Podkověnka oficiálně vznikla 15.září 1977. Historie praví, že tradice Podkověnky navazuje na kapelu Lesanka, jež působila v Kosicích od roku 1958 a jejím kapelníkem byl pan Karel Vrzáň.
Zřizovatelem kapely se stalo JZD Humburky, jež  proslulo chovem koní a odtud i název kapely - Podkověnka

Image.

 V orchestru se za dobu 30 let vystřídalo téměř 90 muzikantů a bylo provedeno přes 900 produkcí. Podkověnka účinkovala například na Kmochově Kolíně, Květinové slavnosti v Havířově, Vackově Vysokém Veselí, v  televizi:“Příště u Vás“ a Sejdeme se na Vlachovce.  Zúčastňovala se zájezdů do Polska a Německa, kulturně politických akcí celostátního významu, promenádních koncertů v lázních Poděbrady, Bohdanči,Velichovkách a dalších.  

Image