responsive jquery slider joomla

Požár stohu v Nepolisech

Zveřejněno: čtvrtek 1. leden 2009
V pátek 19.12.2008 vyjížděla naše jednotka k požáru v obci Nepolisy, kde společně s PS Nový Bydžov, JSDH Chlumec nad Cidlinou a JSDH Nepolisy zasahovala u hořícího stohu. .

Požár byl nahlášen v 17:50. Jednotka vyjížděla s vozidly Tatra 148 CAS 32 a osobním vozidlem Renault Master vybaveným technickou pomocí a dýchací technikou v počtu 6 osob v tomto složení: Martin Lauer (velitel), Jan Fejfar (strojník), Aleš Donát, Marek Marinčič, Václav Bareš a Ladislav Schovanec.

I přes velkou snahu všech zúčastněných nebylo možné požár ihned zcela zlikvidovat, proto velitel zásahu určil jako prioritu lokalizaci požáru a ochranu okolních hospodářských budov. Proto byla naše tatra umístěna v blízkosti nejbližšího kravína, aby bylo možné v případě potřeby ihned začít budovu ochlazovat. Vítr, který původně foukal právě k hospodářským budovám, se později naštěstí stočil do volného pole, takže se riziko šíření požáru podstatně snížilo.

Cca ve 20 hodin odjeli hasiči PS Nový Bydžov a JSDH Chlumec n.Cidlinou zpět na své základny a požářistě jsme převzali my s úkolem zamezit případnému rozšíření požáru. Před půlnocí nás pak vystřídali místní hasiči a tím byl pro nás zásah ukončen.

Příčinou požáru byla neopatrná manipulace se zábavnou pyrotechnikou třemi nezletilými, kteří byli na místě zajištěni Policií ČR.

Oficiální záznam o výjezdu najdete na stránkách www.hzshk.cz