responsive jquery slider joomla

Dálková doprava vody

Zveřejněno: středa 29. říjen 2008

     V sobotu 25. října 2008 se členové jednotky sboru dobrovolných hasičů Kosice činili nejen na brigádě, ale od 14 hodin i na námětovém cvičení v Mlékosrbech. Sbory našeho okrsku se sešly u místního koupaliště na dálkové dopravě vody.

.

Image 

      Na místo se sjeli hasiči z Mlékosrb, Kosic, Barchova, Kosiček, Měníka, Humburk a Barchůvka.  Dopravu vody tvořily pomocí několika strojů vzdálených od sebe přibližně 100m tak, že na břehu koupaliště měl stanoviště první stroj, který zde sál vodu a tlačil do stroje na kopci nad ním. Odtud byla voda tlačena do dalšího stroje směrem k místu, kde pálí obec čarodějnice. Zde byl poslední stroj, ze kterého byla voda vedena ke kupě roští, které bylo zapáleno, aby imitovalo požár.

Image 

       Po krátké teoretické přípravě se začalo. V průběhu tohoto cvičení se na dálkové dopravě vody prostřídali všechny sbory. Byl zkoušen i stroj z Kosiček. Jejich stroj japonské výroby Tohatsu vytlačil vodu od stanoviště u koupaliště až k místu zapáleného roští, a to s nejvyšším tlakem. Bylo zkoušeno i naše plovoucí čerpadlo. To vytlačilo vodu ze stanoviště u koupaliště k prvnímu stroji na kopci, i to je vcelku slušný výsledek na takové relativně malé zařízení.

Image 

      Po vyzkoušení všech variant dopravy vody bylo cvičení ukončeno. Po sbalení materiálu bylo provedeno krátké vyhodnocení a vysloveny připomínky. Družstva se shodla na dobré připravenosti pořadatelů cvičení a důležitosti takové praktické přípravy, protože jak se říká:

 

                                       „ Těžko na cvičišti, lehko na bojišti! “