responsive jquery slider joomla

VCHL H. Radechová a PS Humburky

Zveřejněno: pondělí 25. červen 2007

I tento víkend byl ve znamení hasičských závodů. Tentokrát jsme se zúčastnili soutěže "Radechovský kopeček", která se konala v pátek večer (začátek 22:15) v Horní Radechové, okres Náchod. V sobotu ráno jsme pak vyrazili do Humburk, kde místní sbor pořádal soutěž "O pohár starosty obce".    

Foto z Radechové zde  , z Humburk tady .

.

Po předchozích týdnech, kdy jsme mohli být s našimi výsledky vcelku spokojení,  byl pro nás tento víkend  smolný. V pátek v půl osmé večer jsme se sešli u zbrojnice, abychom vyrazili na další závod ze série východočeské hasičské ligy, konaný tentokrát v Horní Radechové pod názvem "Radechovský kopeček". Kolem deváté hodiny večerní jsme dorazili na místo. Do soutěže mužů se přihlásilo přes třicet družtev, dvě dokonce ze sousedního Polska. Ženských týmů bylo přihlášeno dvanáct.

 Image

Začátek soutěže byl vyhlášen na 22.15hod. Na start jsme šli jako druzí, po sdh Výrava. Trať byla perfektně osvětlena halogenovými světly, jen díky předchozímu dešti a rose byla poměrně dost kluzká.

 Image

To se projevilo při startu, kdy levý proudař (já) při dobržďování u základny podklouzl a ztratil tak cenné 2 vteřiny. Nicméně k terčům oba proudy dorazily včas, bohužel nevydržel rozdělovač, kde povolila levá půlspojka a došlo k jejímu vytržení. Následkem tohoto problému musel strojník zastavit přívod vody, vedení muselo být znovu spojeno a výsledný čas 38 vteřin pro nás v konečném pořadí znamenal 21. místo.

Domů jsme dorazili okolo druhé hodiny a šli se na chvilku vyspat. v 8 hodin ráno jsme totiž opět vyrazili na závody, tentokrát do Humburk.

I zde byla poměrně silná účast. Soutěžilo se podle pravidel požárního sportu, poprvé letos na nástřikové terče a každé družstvo mělo dva pokusy. Na start jsme šli jako dvanáctí. První útok však pro nás skončil červeným praporkem, protože se na první pokus nepodařilo nabrat vodu a druhý pokus ztroskotal na upadlém koši.

 Image

Při druhém pokusu již vzadu vše proběhlo hladce (pokud nepočítáme opakovaný start pro závadu na časomíře, tento problém se opakoval během soutěže několikrát). Na rozdíl od prvního útoku se nepovedlo dobře roztáhnout béčka a proudaři plnili terče ze vzdálenosti cca pět metrů od čáry, což spolu s nepříjemným bočním větrem značně prodloužilo čas nástřiku. Konečný čas 33,60s byl daleko za naším očekáváním a zařadil nás na sedmou příčku.

Image

Nejlépe si s tratí a rozmary počasí poradilo družstvo Myštěvse a druhou příčku obsadili letošní lídři východočeské hasičské ligy SDH Pšánky.

Image

Tímto chceme poděkovat týmu SDH Roudnice za zapůjčení "trojky" na VCHL v Horní Radechové.