responsive jquery slider joomla

Reportáž ze třech úvodních závodů sezóny

Zveřejněno: čtvrtek 2. červen 2011

Jako na houpačce, tak nějak se dají popsat výsledky kosických hasičů a hasiček po prvních třech závodech v letošní sezóně.

.

 

Barchov, pohár starosty 14.5.2011

 

První letošní měření sil proběhlo v sobotu 14.5. na fotbalovém hřišti v Barchově, kde místní sbor pořádal druhý ročník soutěže „O pohár starosty“. Vydařené počasí a dobře připravené zázemí jak pro soutěžící, tak pro diváky slibovalo, že se nikdo nebude nudit.

Jako první začal závod v kategorii ženy. Kosické družstvo nastoupilo ve složení: Karolína Soukupová (koš), Anna Drobná (savice), Michaela Ornstová (stroj), Jana Schovancová (spoj B), Jana Hušková (rozdělovač), Nikola Jirsáková (pravý proud) a Tereza Brzková (levý proud)

 

Start se vydařil a útok se začal slibně rozbíhat, drobná komplikace při nabírání vody ale znamenala časovou ztrátu. I přesto se podařilo děvčatům útok dokončit v čase 28.88s a obsadit celkové druhé místo za domácím Barchovem, který zvítězil v čase 28.20s. Pohár za třetí místo si odvezly ženy ze Starých Nechanic.

 

Muži absolvovali první závody ve složení: Aleš Donát (koš), German Cherenkov (savice), Martin Lauer (stroj), Jiří Rychnovský (spoj B), Václav Bareš (rozdělovač), Jan Kružík (pravý proud) a Martin Panchártek (levý proud)

Celý útok se podařil víceméně bez chyb, a výsledný čas 22,27s nám zajistil pohár pro vítěze před sbory z Mlékosrb (B) a Humburk.

 

VČHL Stračov, 22.5.2011

 

Družstvo mužů se zúčastnilo prvního závodu letošního ročníku Východočeské hasičské ligy ve Stračově.

Startovali jsme jako pátnáctí. Bohužel po chybách na béčkách a rozdělovači jsme závod nedokončili a zařadili jsme se mezi desítku družstev s podobným osudem.

Pro vítězství si s časem 17.52s doběhl Dolní Přím

 

Kosičky, pohár Tohatsu 28.5.2011

 

Do Kosiček, kde se konal již třetí ročník netradičně pojaté soutěže, při které musí družstvo nejprve na člunu objet stanovenou trať na vodní nádrži a teprve potom může dokončit útok s překážkou, přijela obě kosická družstva, muži i ženy.

 

Počasí se po deštivém pátku umoudřilo a tak i případná koupel by nezanechala větší následky.

V kategorii žen se účastnily 4 týmy, v mužích devět.

Časy v obou kategoriích byly vyrovnané, a tak se projevila nezkušenost našeho dívčího družstva, které se tohoto závodu účastnilo poprvé. Sice těsně, ale skončilo na nepopulárním čtvrtém místě. Nicméně se zkušenějšími námořnicemi bojovalo tak, že určitě můžou být na svůj výkon hrdé.

Mezi muži byli na vodě jednoznačně nejlepší Babice (což se ukázalo i při vloženém závodě v pádlování, kde zvítězili před druhými Kosicemi), ale díky chybě při útoku ztratili drahocenné vteřiny a jejich čas 2,25s jim stačil „jen“ na druhé místo.

Kosice startovali jako poslední a bez větších ambicí na úspěch, protože i pro náš tým to byl první start v této zajímavé disciplíně. Možná vodácké zkušenosti ještě z dob pionýrské skupiny pod vedením Pepy Strnada, možná i čas sledovat taktiku soupeřů, ale hlavně dobré pádlování a bezchybný útok nás vynesly na pomyslné stupně vítězů. Do Kosic jsme kromě putovního poháru přivezli i sud velkopopovického kozla.

Po skončení soutěže jsme ještě poseděli a oslavili vítězství v areálu „U čápa“, kde bylo veselo až do večera.