responsive jquery slider joomla

V Kosicích se opět hrál mariáš

Zveřejněno: pondělí 23. březen 2009

  Už po sedmadvacáté se v Kosicích hrál mariáš. V sobotu 14. března hodinu po poledni se do obecní hospody Pod lipami začali sjíždět první hráči.  Turnaj začal po čtrnácté hodině, kdy všech 56 karbaníků zasedlo na svá místa k hracím stolům.  I tentokrát se hrálo o zajímavé ceny: dvě jízdní kola, divoký kanec, ratanový nábytek, elektrické nářadí a další.

.

  V přestávkách mezi jednotlivými koly opouštěla skupinka tabáku chtivých mariášníků sál, aby si vychutnali cigaretu, protože turnaj byl poprvé vyhlášen jako nekuřácký a místo pro kuřáky bylo vyhrazeno na chodbě, nebo před vchodem do hospody. Po druhém kole se podával jako vždy výborný guláš, který připravil pan Michal Donát.   

  Čas u karet ubíhá rychle a závěrečné kolo dospělo ke svému konci kolem 18. hodiny. A jak to všechno dopadlo?

 

První místo vybojoval pan Pavel Liška z Chlumce nad Cidlinou, druhou příčku obsadil pan Václav Vácha z Velkých Výklek a bronz si odnesl pan Evžen Trojan z Chlumce nad Cidlinou.

Nelepší z domácích byl na čtvrtém místě Ing. Václav Bareš. Umístily se i dvě přítomné ženy, paní Pavla Svatošová z Dobřenic na 31. pozici a paní Hana Půšová ze Sloupna na 50. příčce.

 

Kompletní výsledky najdete zde, fotky z akce ve fotogalerii.

 

Spolek přátel mariáše děkuje všem sponzorům, lidem, kteří se na akci podíleli i všem hráčům za jejich podporu.  Mariáši zdar a nashledanou u 28. ročníku.