responsive jquery slider joomla

Hrátky s čertem

Zveřejněno: sobota 25. srpen 2007

V sobotu 18. srpna se na venkovní kosické scéně představil divadelní spolek z Obědovic s hrou na motivy Jana Drdy Hrátky s čertem. Článek napsal pan Pavel Novák pro www.obedovice.cz

Vložené foto Vláďa Brzek ml. 

.

Hrátky s čertem, vůbec první hra obědovického divadelního spolku, v sobotu 18. srpna rozesmála na 350 diváků v přírodním divadle v Kosicích.

Od premiéry už uběhly čtyři roky a tenhle odstup nám umožnil důležité srovnání – z nadšenců, kteří se v roce 2003 nadchli pro divadlo, za tu dobu „vyrostli“ herci, kteří se neleknou žádného publika a vždycky se koncentrují na stoprocentní výkon.

Image 

Stejně důležití jsou ale pro nás i lidé „za kulisami“, bez nichž bychom hráli nazí, na zelené louce a nebylo by nás navíc ani slyšet. Protože těm na jevišti zatleskali diváci, bude tento text tleskat hlavně těm ostatním.

Na prvním místě je to Alena Sadílková, která si původní roli kostymérky rozšířila o funkci manažerky souboru, a hned napoprvé dokázala, že to byla nesmírně šťastná volba, protože skvělé zázemí v Kosicích a vynikající divácká kulisa, byly z velké části její zásluhou.

Image 

Zdeněk Sadílek a Pepa Jadrný nám v Kosicích celé divadlo vlastně postavili a pak zase vrátili do původní podoby. Vzhledem k tomu, že většina členů soboru je umělecky zaměřených a práce s vrtačkou pro ně představuje větší problém než našprtání se textu (neplatí pro Davida Kuldu, Pavla Koníčka a Zdeňka Pavlíčka), byla to pomoc nesmírně důležitá.

Petr Klapka, náš technický režisér, je také mistrem svého oboru, protože během představení díky jeho nasazení nevznikl sebemenší technický problém, který by mohl snažení všech ostatních vážně zhatit.

Image 

Jako poslední chci poděkovat Monice Petrovické, které připadla trochu nevděčná, ale nesmírně důležitá role nápovědy. Ačkoliv jsme ji pro toto představení k napovídání vymysleli ještě jednu velmi efektní roli, nakonec to úplně nevyšlo. Všechny Moničiny fanoušky ale jistě uklidní zpráva, že v připravované nové hře bude mít jednu z hlavních rolí.

Image 

Tímto bych Vás rád pozval na její premiéru, která proběhne o obědovické pouti, v srpnu 2008, v amfiteátru na návsi. Místo a čas už tedy znáte, teď už jen prozradit tu hru… Nechte se překvapit. Za pár týdnů Vám ji prozradíme.