responsive jquery slider joomla

Kosická švestka

Zveřejněno: úterý 12. červen 2007

9.6.2007 se uskutečnil již 8. ročník sportovního šestiboje dvojic s názvem Kosická š(v)estka. Sraz účastníků byl v 9:30 na návsi v areálu "na kruhu".

Aktuální fotky naleznete ve fotogalerii.

.

Za horkého, téměř tropického počasí se sešlo dvanáct týmu, což bylo příslibem kvalitního startovního pole.   Image

Soutěžilo se v těchto disciplínách: Pingpong, nohejbal, volejbal, hokejové a fotbalové penalty, basketbal. Dvojice byly rozlosovány do čtyř skupin po třech, ze kterých vždy vítěz postupoval do semifinále. Nejnáročnější disciplínou byl jak obvykle basketbal. V horkém počasí, které v sobotu panovalo, stálo setrvání na hřišti opravdu hodně sil.

Image

Do semifinále se nakonec probojovali tyto dvojice:

• Jiří Homola - Aleš Donát
  • Pavel Bareš - Pavel Čupka
  • Jan Nosek - Patrik Rejda
  • Roman Kárník - Vojtíšek

První semifinálové utkání sehrála dvojice Donát - Homola proti P.  Barešovi a P. Čupkovi, jako disciplínu si vylosovali basketbal. Po zajímavem boji odešli 2:5 poraženi oba Pavlové a znamenalo to pro ně nepopulární bramborovou medaili. Image

Kárník s Vojtíšek se utkali v druhém semifinále s dvojicí Nosek-Rejda a na jejich losu byl označen penaltový rozstřel. Základní část skončila remízou, ale ve hře na rychlou smrt trefil Roman první střelou tyč a Honza Nosek svůj pokus proměnil, čímž poslal svůj tým do finále.

Image

Finálový boj proběhl na nohejbalovém hřišti. Zápas byl velice vyrovnaný a kvalitní. První set získali poměrem 15:12 Rejda s Noskem. Druhý set byl opět naprosto vyrovnaný a ani jeden z týmů ho nehodlal tomu druhému věnovat bez boje. ImageSkóre 26:24, které hovoří za vše, znamenalo ukončení zápasu a zisk putovního poháru pro dvojici Jan Nosek (Tůně) a Patrik Rejda (HK).Image

Všichni hráči se během celého turnaje mohli občerstvovat balenou vodou, svijanským pivem, jablky a tatrankami. Po ukončení turnaje a vyhlášení výsledků se opékaly párky.

Turnaj byl uspořádán za podpory firem Stavoka Kosice a.s.  , Vera, spol. s r.o . a Zentiva a.s.

Všem sponzorům za podporu, kamarádům za pomoc s přípravou turnaje a hráčům za fair-play děkujeme.