responsive jquery slider joomla

Karneval 2019

Zveřejněno: pátek 17. květen 2019 Napsal Kamila Homolová

Vzhledem k týdenním jarním prázdninám a množství akcí konaných v únoru v obecní hospodě se letošní dětský karneval konal v netradičně pozdním termínu – 23. března. To je čas, kdy nás první jarní sluneční paprsky lákají po dlouhé zimě spíš k venkovním aktivitám než do uzavřených prostor. A bylo tomu tak právě i tuto sobotu. Byl to jeden z prvních krásných slunečných dnů, což se trochu podepsalo na účasti.

            Po třetí hodině odpolední se ale sál hospody pěkně zaplnil a zábava se pomalu rozjížděla. Děti převlečené do masek se začaly trochu nejistě řadit do středu sálu a zvědavě pokukovaly po svých kamarádech, zda-li se v převlecích vzájemně poznají. Výborný DJ a komentátor Pavel Košťál jejich nervozitu brzy rozptýlil a hned na úvod vyhlásil přehlídku masek, při které pořadatelky karnevalu Irena Brzková a Kamila Ornstová vybíraly nejzdařilejší a nejhezčí masky. A že to neměly jednoduché! Vedle tradičně krásných princezen, indiánů a pirátů se nám letos předvedly i nápadité masky inspirované nejen pohádkami, ale i oblíbenými filmy jako například Otík s panem Pávkem z Vesničko má středisková. Naštěstí vítěz nebyl jen jeden, ale hned čtyři. Krásnou plyšovou pandu za nejlepší masku si odnesl roztomilý medvídek, malý kominíček, pan Pávek a opentlená vodnice.

            Děti se společně vyfotily a protože se jim moc nechtělo tančit, začalo se soutěžit. Paní Brzková měla pro děti připravenou řadu zajímavých soutěží, čímž perfektně udržela všechny uvnitř hospody, ač za okny bylo tak nádherně. Většinu soutěží zvládly nejen školní a školkové děti, ale za malé pomoci rodičů i ti nejmenší, takže se všichni dobře bavili a každý si nesl domů spoustu vyhraných sladkostí. Po skončení karnevalu si děti rozebraly nafouknuté balónky a vyběhly ven na hřiště.

Za organizaci a sponzorování karnevalu děkujeme SDH Kosice a Zastupitelstvu obce. Paní Brzkové děkujeme za zajištění rekvizit a vedení karnevalu, Pavlu Košťálovi děkujeme za vtipné komentáře a veselé písničky a slečně hospodské za zajištění občerstvení.

Uznání patří také všem rodičům za nápaditost a šikovnost při výrobě kostýmů a děkujeme, že jste přišli a ocenili tak snahu všech, kteří pro nás tyto akce připravují.

Fotogalerie je dostupná zde: https://obeckosice.rajce.idnes.cz/2019_detsky_karneval