responsive jquery slider joomla

Dětský den 2017

Zveřejněno: pondělí 11. září 2017 Napsal Kamila Homolová

V sobotu 2. září 2017 děti zakončily prázdniny soutěžemi a radovánkami. Začátek září přinesl celkem chladné a deštivé počasí a tak do poslední chvíle nebylo jisté, zda se akce nebude muset přesunout na sál obecní hospody. To však nakonec nebylo nutné, počasí celkem přálo a chvílemi na nás i vysvitlo sluníčko. Venkovní varianta také nabídla o dost zajímavější program.

Děti soutěžily na několika stanovištích a za svou snahu vždy dostaly sladkou odměnu. V areálu dětského hřiště bylo možné vyzkoušet si chytání ryb na háček, chůzi po kelímkách, házení balónku na cíl, skákání v pytli nebo hledání pohádkových dvojic. U zvoničky byla přistavená hasičská Tatra, z níž mohli zdatní jedinci stříkat proudnicemi na cíl. Odvážné děti slaňovaly po laně nataženém od Tatry k lípě. Tuto atraktivní zábavu si nenechaly ujít ani menší děti, ty větší si jízdu vyzkoušely hned několikrát. Další zajímavé zpestření bylo střílení z paintballové pušky na cíl. Tato atrakce byla situovaná do bezpečné vzdálenosti – do oploceného areálu hřiště na míčové hry.

I když se zdálo, že letošního dětského dne se nezúčastnilo mnoho dětí, když se všichni seběhli k hromadnému focení, byli jsme mile překvapení, kolik se nás sešlo. Děti na závěr dostaly zlatou medaili na krk, což bylo překvapení od pořadatelů.

Poděkování patří všem zúčastněným členům SDH Kosice, Janě Barešové za přípravu a zapůjčení rekvizit a Pavlovi Košťálovi, který tradičně celou akci nejen doprovodil veselou hudbou, ale i zdokumentoval focením.

Na podvečer byla připravená stezka odvahy pro větší děti. Vzhledem k tomu, že mnoho odvážlivců na loučení s prázdninami nedorazilo, po rozdání medailí byly atrakce sbaleny a celá akce byla ukončena. Děti si ještě pohrály na hřišti, povečeřely připravené párky v rohlíku a dospělí poseděli na zahrádce hospody. Věříme, že příští rok se přijde pobavit více dětí a že i počasí nám bude více přát.

Kamila Homolová