responsive jquery slider joomla

Předání zásahového vozidla

Zveřejněno: sobota 17. listopad 2007

V sobotu 17.11.2007 proběhlo před hasičskou zbrojnicí slavnostní předání druhého zásahového vozidla do rukou starosty obce.

Foto z akce zde. 

.

      Moderátor akce, P. Košťál, nejprve přítomné seznámil s historií sboru. Potom se slova ujal starosta sboru dobrovolných hasičů. Ve svém projevu se věnoval především historii nákupu a přestavby nového auta.

   O koupi nového auta jsme uvažovali již několik let. Na poslední kontrole vybavenosti jednotky provedené příslušníky HZS Královéhradeckého kraje bylo doporučeno zakoupit spolehlivější a kvalitnější dopravní automobil, protože GAZ s přívěsným vozíkem, už nesplňoval parametry druhého výjezdového auta,které by jednotka měla mít.

Image 

Po té co obecní úřad uvolnil ze svého rozpočtu pro rok 2007 finanční prostředky na nákup auta jsme ihned ve výboru SDH rozhodli o prodeji GAZE-dokud měl ještě nějakou cenu.Byl prodán za 18 tisíc a po zrušení povinného ručení nám ještě bylo vráceno něco přes 8 tisíc. Koncem ledna jsme tedy začali shánět nové auto-nejlépe dodávku pro 6-9 lidí.

Image 

    Na přelomu května a června 2007 byl zakoupen devítimístný Renault Master, rv.2004, v ceně 284 tisíc korun.  Obecní úřad do auta ještě investoval 6 400 za nové pneumatiky, což je jen polovička skutečné částky, druhou půlku jsme dostali sponzorsky od PNEU Pavlíček, výměna provozních náplní, řemenů a dalších věcí nutných po zakoupení použitého auta stála 12 500..Povinné ručení stálo 6 270 korun. Pár set stál převod auta, technická a schůdky, takže se konečná částka, kterou zaplatil obecní úřad vyšplhala na 311 tisíc.

Image 

    Celkově dali hasiči za dovybavení auta skoro 198 tisíc korun. Musím připomenout, že to je částka, kterou jsme vydělali v několika lidech na brigádách v průběhu loňského i letošního roku a část peněz byla sehnána sponzorsky. Za to bych chtěl všem členům a členkám, kteří se svou prací a zájmem podíleli na tom, že tu dnes stojíme srdečně poděkovat. Dále děkuji obecnímu úřadu Kosice za zakoupení tohoto auta a sponzorům, především Stavoce Kosice a.s. 

Image 

Přeji tomuto autu  mnoho tisíc kilometrů bez nehod a poruch , abychom se  vždy  vrátili šťastně domů, jak z hasičských závodů, tak z případných výjezdů naší výjezdové jednotky. 

Na závěr bych chtěl ještě zvlášť poděkovat panu Jiřímu Vávrovi, který se postaral o podstatnou část záležitostí souvisejících s přestavbou a servisem auta.

Image

Image