responsive jquery slider joomla

Pohár starosty Obce Kosice

Zveřejněno: úterý 19. červen 2007

Už po sedmé mělo SDH Kosice čest pořádat soutěž v požárním útoku mužů "O pohár starosty obce Kosice" a soutěž "Stavoka Cup" v požárním útoku žen.

Fotky najdete zde , výsledky dále v článku. Videa útoků domácích jsou v sekci "ke stažení"

.

    Přestože předpověď meteorologů slibovala na území východních čech deštivý den, dorazilo do Kosic 17 týmů mužů a devět týmů žen. Naštestí pro pořadatele i závodníky se počasí umoudřilo a déšť se nekonal. Z organizačních důvodů bylo rozhodnuto, že závod proběhne jednokolově. Obě kategorie (muži i ženy) měly za úkol zdolat trať na dvě hadice "B", dvě hadice "C" a sklopné terče. Měření času bylo letos poprvé zajištěno digitální časomírou s výstupem na PC, která zobrazuje nejen celkový čas, ale i výsledek na jednotlivých terčích. Terče i elektronika jsou naší vlastní výroby.

 Image

    Nejprve se konala soutěž Stavoka CUP.  Nejlepší útok dle očekávání předvedly ženy z Roudnice. O mnoho pomalejší ovšem nebyly ani domácí Kosice a SDH Mlékosrby "A". Ostatním týmům se třicetivteřinovou hranici překonat nepodařilo, nicméně své útoky zdárně dokončily. Ceny do této kategorie věnovala firma Stavoka Kosice a.s., jejíž zástupce pan Jaroslav Hušek se také ujmul vyhlašování vítězů a předávání cen.

Image 

Pořadí ženy (Stavoka CUP)

 1. Roudnice - 22,78s
 2. Kosice - 23,31s
 3. Mlékosrby A - 23,73s
 4. Kosičky - 31,62s
 5. Zdechovice -  33,34s
 6. Chudeřice - 34,45s
 7. Sloupno - 37,47s
 8. Mlékosrby B - 41,31s
 9. Smidary - 62,73s

    Soutěž mužů , kterou zahájili domácí, byla rozdělena na okrskovou část, hosty a stroje PS8. Ne vše domácím vyšlo úplně na 100%, přesto byl dosažený čas důvodem ke spokojenosti. Smůlu měli kluci z Humburk, kterým večer před závodem při tréningu prasklo těsnění pod hlavou u jejich soutěžní mašiny, proto byli nuceni nastoupit s osmičkou, Přesto předvedli dobrý výkon a mezi stroji PS8 dosáhli nejlepšího času, před druhými veterány z Mlékosrb.  Favority byli mezi hosty týmy Roudnice a Dobré Vody, ale na kosické půdě se jim tentokrát nedařilo a skončili na šestém místě (Roudnice) resp. útok nedokončili. (Dobrá Voda). Přesto nám oba tyto týmy ukázaly solidní výkon, časy by se pohybovaly na úrovni 17-ti vtěřin. (odhad podle shození jednoho z terčů).  Spolu s pohárem za okrsek se tak SDH Kosice mohou pyšnit i celkovým vítězstvím.

 Image

Pořadí muži - Pohár starosty obce Kosice

 1. Kosice - 19,34s
 2. Mlékosrby V - 23,87s
 3. Sloupno - 24,53s
 4. Zdechovice - 27,90s
 5. Stará Voda -  28,15s
 6. Roudnice - 28,16s
 7. Humburky - 28,69s
 8. Babice - 29,78s
 9. Kosičky B - 30,95s
 10. Smidary - 31,83s
 11. Chudeřice P - 33,11s
 12. Mlékosrby - 33,42s
 13. Kosičky A - 40,98s
 14. Bydž. Lhotka - 43,25s
 15. Dobrá Voda - N
 16. Měník - N
 17. Chudeřice - N

 Image

    Nejen sportem živ je člověk a tak bylo po celý den k dispozici občerstvení v podobě piva, točené kofoly, klobás, kýty a dalších dobrot. O zábavu pro přihlížející se staral jako komentátor a později také jako DJ Pavel Košťál. Aby ani diváci nepřišli zkrátka, mohli se během zápolení hasičů bavit různými soutěžemi o zajímavé ceny. Např. si mohl kdokoliv tipnout čas vítěze (to se povedlo s přesností na desetinu vteřiny), uhodnout kolik vody pojme hadice "B", nebo správně odpovědět, kdy byl vyroben první hasící přístroj.

Image

Závěrem nezbývá než poděkovat sponzorům, bez jejichž pomoci by nebylo možné akci na této úrovni uspořádat. Děkujeme také všem zůčastněným týmům, doufáme že se jim u nás líbilo a přejme si, abychom se na osmém ročníku sešli přinejmenším ve stejném počtu.