Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.

responsive jquery slider joomla

Dětský karneval

Zveřejněno: pondělí 20. březen 2017 Napsal Kamila Homolová

V únoru je plesová sezóna v plném proudu a tak se i naše děti dočkaly svého bálu. A nebyl to jen tak obyčejný bál, byl to bál maškarní. V neděli 26. února se děti proměnily v oblíbené pohádkové postavy, princezny, sportovce a hrdiny a protančily celé odpoledne.

Karneval začínal v 15 hodin a během chvíle se sál i lokál obecní hospody zaplnily do posledního místa. Dětí bylo skoro třicet a každý měl svůj doprovod, tak se v hospodě sešlo na sto lidí. Marně byste hledali volnou židli. Veselou atmosféru vytvořil Pavel Košťál svou dobře vybranou hudbou a tak byl parket hned od začátku plný rozjařených dětí. Program byl zahájen hromadnou fotografií. Děti vzorně stály ve skupince a tak se snad všem fotografům podařilo zachytit krásné masky pohromadě.

Během odpoledne mohly děti také soutěžit. Hravé aktivity pro ně připravily Jana Barešová a Kamila Ornstová a za splněné úkoly děti obdržely sladkosti. Malé děti potrápil malý balónek nesený na lžíci. Jejich soustředěné výrazy v obličejích dokazovaly, že napětí do soutěží patří už v útlém věku. Starší děti se pobavily u tradiční obíhané kolem židlí, kdy se zastavením hudby každý hledá volnou židli. Tato hra měla takový úspěch, že se musela dvakrát opakovat. Zklamané výrazy těch, na které volná židle nezbyla, rozjasnily bonbóny a lízátka, které za snahu dostali všichni.

Kdo měl hlad nebo na něco chuť, určitě si vybral z bohaté nabídky pochoutek, které pro nás připravil nový hostinský Milan Novák. Děti měly spoustu energie a tak se karnevalový rej protáhl do pozdního odpoledne a většina účastníků odcházela domů až po západu slunce. Nejkrásnější masku nebylo třeba vyhlašovat, vyhrály by totiž všechny.

Všem, kdo se podílel na přípravě maškarního bálu patří velký dík. Uznání zaslouží také děti a jejich rodiče za fajn atmosféru a krásné masky.

 

Více fotek najdete v sekci "fotogalerie"