Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.

responsive jquery slider joomla

Dětský karneval 2016

Zveřejněno: úterý 29. březen 2016 Napsal Kamila Homolová

Kdo zašel v sobotu 20. února 2016 do Obecní hospody Pod Lipami, ocitl se rázem v říši pohádek. Na parketu tančily princezny, mezi nimi poletovaly berušky, na vše dohlíželi kovbojové, rytíři a indiáni. Občas se rovnou přes parket projelo červené autíčko a celý ten divoký rej s úžasem sledovaly pohádkové bytosti jako Rumcajs, Křemílek a víly. Konal se totiž dětský karneval.

Masky byly opravdu krásné a některé i velmi vtipné. Akce to byla mimořádná, proto i hokejová hráčka Třince dorazila raději na sál, než na led. Případné neshody by rychle vyřešil zdatný džudista a plavčík nám připomenul, že zima už pomalu končí a můžeme se těšit na léto. Ani místní hasiči nemusí mít starost o své nástupce, protože už ti nejmenší zde představili originální uniformy s logem „Hasiči Kosice“.

Nejkrásnější masky byly vyhlášeny ve dvou kategoriích, nejmenší děti a děti školou povinné. Oceněny byly sladkými i věcnými cenami, na které přispěla obec Kosice.

Karneval již tradičně pořádalo sdružení SDH Kosice. Na přípravě se podílely zejména Jana Barešová a Kamila Ornstová, které se pro tuto příležitost proměnily v milé čarodějky a provázely nás celým programem. Pobízely děti k tanci a hrám a vesele všechny vtáhly do soutěžení o sladké ceny.

2016 karneval

O hudbu se postaral Pavel Košťál, který vytvořil díky barevným světelným efektům a osvědčené veselé hudbě velmi příjemnou atmosféru a tak se karneval protáhl do pozdního odpoledne. Zapůjčení zajímavých rekvizit pro hry zprostředkovala Irena Brzková, děti je se zájmem vyzkoušely nejen při soutěžích, ale i při volné zábavě. Hostinský David Široký se pilně staral o to, aby nikdo z dětí ani rodičů neměl žízeň a nabízel také drobné pochoutky jako je nakládaný hermelín nebo pizza.

Všem, kdo se podílel na přípravě a průběhu karnevalu velmi děkujeme zážitky, které jsme si díky nim z karnevalu odnesli. Díky patří také všem rodičům, kteří pomohli dětem vytvořit krásné masky a dohlédli pak na jejich dovádění s kamarády.